İleri sürüş teknikleri Türkiye şoförleri

İleri sürüş teknikleri Türkiye şoförleri

İleri sürüş teknikleri Türkiye şoförleri davranış şekilleri bir birine benzer şekillerdedir. Ülkemizde uygulaması çoğu alandan daha zordur. Katılımcı ilk olarak ileri sürüş teknikleri teorik dersi dersi başlangıçlarında her şeyi biliyorum ben düşüncesi ile koltuğa oturur. Bu nedenle kasıntılıdır.

Tabi ki her ileri sürüş teknikleri eğitimine katılan katılımcılar değil ama mutlaka her eğitimde bir kaç kişi bu şekilde karşımıza çıkar. İleri sürüş teknikleri eğitmenleri bu duruma çok alışmışlardır.

Güvenli sürüş teknikleri eğitimi ile başlayan teorik anlatımda aslına bakarsanız ilk tanışma anından sonra, güvenli sürüş teknikleri konuları anlatılmaya başlandığında tüm katılımcılar kulak kesilir.

Tabi ki ileri sürüş teknikleri eğitimi başlar başlamaz duymadığınız bilmediğiniz konular konuşulunca ve anlatılınca siz kulak kesilirsiniz.

Trafikte neden kaza yapılır sebeplerinizi ve fiziki durumları aynı zamanda insanın sürüş kapasitesini arttıracak konular ve davranış şekillerini kendinizle birleştirdiğinizde dersi sıkılmadan uyuklamadan dinlersiniz.

Toplum olarak çok okumayı ve kafa karıştıran hesapları artık sevmiyoruz. İleri sürüş teknikleri eğitimlerinde bu tarz konuları yaşamamanız ve sürekli üst düzey şaşkınlık ve dinleme isteği oluşacağından bazen 4 saatlik teoriği dahi ilginiz sayesinde anlatmayı keyifle kabul ediyoruz.

Sürüş size artık keyif verirken teknik olarak da yaşamanız, sürekliliği oluşturuyor ve yeni bir dünyada buluyorsunuz kendinizi.

İleri sürüş teknikleri eğitiminde en büyük olay ise bir olay başınıza gelirse müdahale etme becerisini kazandığınızdan iyi ki almışım dedirtmesi.

Tabi ki işleyişler farklı ileri sürüş teknikleri eğitiminde biz sürekli olarak duyduklarımıza ve alınan eğitimin kalitesinin kabulüne göre bu yazıyı paylaştık.

Kısacası hayat kısa ve trafik kazalarında her yıl bilanço 10.000 kişi ölmekte ve bu büyük katliam da sizin olmamanız nedenli önemli olduğunu her zaman size hatırlatıyor.

Haberler