İleri sürüş teknikleri hocası

İleri sürüş teknikleri hocası

İleri sürüş teknikleri hocası nasıl olunur ile ilgili sürekli telefonlar alıyorum bu konuda birçok kişi ileri sürüş teknikleri eğitimi vermek istemekte olduklarını aynı zamanda ileri sürüş teknikleri uzmanı olmak istediklerini söylüyorlar.

Bu biraz aslına bakarsanız doktor olmak isteyip tıbbı kazanamamak gibi bir durum.
Tabi yukarıda verdiğim örnekte olduğu gibi bizde de sahte doktorlar var, keza aynı şey bizim sektörde de var. İleri sürüş teknikleri eğitimlerini veren birçok kişi saçma sapan fikirleri televizyonlarda açıklama olarak sunuyorlar. İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ konusunda bilgisi olmadan uydurduğu teknik bakışı da sunmaktan çekinmeden yapabiliyorlar.

İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ konusunda fikri dahi olmayan araç kullanmayı bilmesi nedenli yada sürücü kursu bulunan firma sahipleri acemi sürücü yetiştirmeyi İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ ile karıştırdılar. Cesaretliler bu konularda. Aynı zamanda bu işlerle alakalı gayet kalabalıklar. Öyle olmasa idi bulaşmazlardı zaten.

Şimdi yeni arkadaşlara izlemeleri gereken konuyu anlatalım. 6 Ay sigorta istiyorlar bu sigorta ileri sürüş teknikleri yada güvenli sürüş teknikleri eğitimi veren bir ileri sürüş teknikleri firmasında ssk lı olarak çalışmanız gerekiyor.

İleri sürüş teknikleri hocası olmak için aynı zamanda Türkiye otomobil federasyonun düzenlediği yarışlarda birinci olmanız gerekiyor. Bunlardan sonra ileri sürüş teknikleri eğitmeni olabiliyorsunuz.
Tabi ki birde yıllık ödemeniz gereken bir rakamda var.

İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ vermek için A sınıfı ileri sürüş teknikleri eğitmeni, B sınıfı ileri sürüş teknikleri eğitmeni ve C sınıfı güvenli sürüş teknikleri eğitmeni olarak 3 sınıfta kategorileşmiştir.

Bu şartları sağlama harici tüm şartları aslında Türkiye otomobil sporları federasyonunun kural kitapçığının web sayfasından indirerek öğrenebilirsiniz. Yada arayarak öğrenirsiniz.

Bu anlamda anlatmak istediklerim şimdilik bu kadar, burada size kurallarından bahsettim. Şu an için kitapçığı indirip şartlarına uymanız yeterli.

Güvenli sürüş teknikleri eğitimi hakkında yazımızı da okuyun.

İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ için legal şekli bu saygılarımla…

Bilgi