Güvenli sürüş teknikleri eğitimi

Güvenli sürüş teknikleri eğitimi

Güvenli sürüş teknikleri eğitimi aslında her sürücünün yaşaması gereken İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ çeşididir. Güvenli sürüş teknikleri eğitiminin tüm otomobil kullanan trafikte otomobil süren ehliyetli kişilerin alması gereklidir. Günümüzde standart yapılan hiçbir iş yoktur.

Bazı firmalar ise sadece kendi aracı ile eğitim vermekteler. Bazıları ise hem aracınızla hem de firma aracı ile ileri güvenli sürüş eğitimi veriyorlar.

Şimdilerde sen ne isim koyarsan İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ o oluyor. Kırk yıldır bildiğimiz eğitimler şu anda ileri sürüş teknikleri 1, ileri sürüş teknikleri 2 isimlerini aldı. Bunun yanında anti skid eğitimleri, yok taktik sürücülük, ileri seviye sürücülük, temiz sürüş, emniyetli sürüş gibi kafa karıştıran birçok isim var.

Peki konu nedir nasıl farklılıkları var bu eğitimlerin. İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ birbirlerinden isim olarak niye ayrılıyorlar. Ben ortak özelliklerini her yazımda aslında ifade ediyorum. Bunların hepsi güvenli sürüş teknikleri yada güvenli sürüş eğitimi bu anlamda çok kafanıza bir şey takılmasın.

Güvenli sürüş teknikleri eğitimi ve defansif sürüş

Güvenli ve defansif sürüş teknikleri tek eğitimdir. Asıl adı güvenli ve defansif sürüş denilerek kabul edilmiştir. Trafikte, güvenli araç kullanmak savunma yapma durumudur. Kısacası defansif sürüş uygulamasıdır. İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ bünyesinde güvenli ve defansif sürüş adı verilmiştir.

Dedik ya ismini koy değişiklik olsun aynı bildiğin İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ yap.
Peki neden bu kadar önemli güvenli sürüş eğitimi ?
Çok kaza oluyor. Çok insan ölüyor. Sadece sürücü hatasından sürücüye değil, otobüs durağında bekleyen yayalara yada karşıya geçmekten başka günahı olmayan insanlara zarar verdiğimizden bu eğitimi almanız kesinlikle gerekli.

Peki ben niye güvenli sürüş teknikleri eğitiminin kaliteli olması gerektiğini sürekli söylüyorum.
Peki nedir bu işteki kusur, sadece paraya dönük, basit herkesin anlatabileceği  tarzda verilebilmesi.

Güvenli sürüş eğitimine katılanların bu muymuş deyip İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİNİ önemli görmemesine her zaman çok üzülmüşümdür.

İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ hiç bir zaman kalitesiz değildir. Eğitmenin bilgisizliğinden kalitesizleşir. Bu kalitesizlik ne peki nedir bu işi bu denli bozan işler.

Güvenli sürüş teknikleri 20 km ve 50 km hızlarda uygulanmaktadır. Bu nedenle de 1 haftada güvenli sürüş teknikleri eğitmeni yetişir.

Bu ileri sürüş teknikleri eğitmeni 1 hafta sonra eğitmen olur. 1 ay sonra yarış pilotudur.

İşin garip diğer yönü de 50 km hız zaten sizin bir şeyleri çok yaşayacağınız anlamına gelemeyen İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ verdiklerini düşündükleri saçma yaklaşımlardır.

Güvenli sürüş teknikleri hangi hızlarda verilmeli

Biz direksiyon eğitimlerimizde acemi otomobil kullanmayı bilmeyen öğrencilerimizi 120 km hızlara çıkarıyoruz ki. Kontrollü otomobil kullanmayı ve trafikte akışını bozmamayı öğrensin. Kısacası otomobile yavaş hızlarda değil yüksek hızlarda hakim olmanız şart.

Demek istediğim ülkemizde İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ olarak, sunulan uygulanmakta olan güvenli sürüş teknikleri eğitimini 50 km hızda eğitim verilmesi nedenli, trafik kazalarını güvenli sürüş eğitimleri ile azaltamayız. Kimse kusura bakmasın.

İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ aracı hakimiyetini tüm hızlarda sağlamayı bilmektir. Tek bir eğitim şeklide değildir. Ne kadar uzman olmak istersen o kadar eğitim alabileceğin geniş kapmalı bir eğitimdir.

İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ ticareti yapacağınıza cebinize para doldurup indi bindi eğitimler satarak bir sürü sertifikayı 10 dakikada vereceğiniz sosyal sorumluluk işi yapıyoruz diyerek saçma 3 hareket ile senelerdir kaygan zemin eğitimi haricinde bir şey vermiyorsunuz. Hayatında bir iki kayma yaşayan şoförlere nedir bu kayma eğitimleri ben halen bu iddiayı çözemedim.

Her gün değişik bir sertifika ismi çıkartmaktan sıkılmadınız fakat eğitim yine kayma adına kaygan zemin İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ.

Güvenli sürüş teknikleri sonunda verip belge veriyoruz diyerek de insanların zaaflarından yararlanmayın.

İleri sürüş teknikleri geyik testi yazımızı okuya bilirsiniz.

Niye mi bu kadar açık dillendiriyorum. Ben ileri sürüş teknikleri eğitmeniyim. İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ yüksek kalitesi olan tüm sürücülerin alması gereken eğitimdir.

Bilgi