İleri sürüş teknikleri geyik testi

İleri sürüş teknikleri geyik testi

İleri sürüş teknikleri geyik testi nedir ?

Geyik testi İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ ile alakalı değildir. Amerika’ da trafikte hareket eden sürücülerin karşısına sürekli geyik çıktığından dolayı, otomobil üreticilerinin bu konuda sürücüler trafik kazası yapmasın diye birçok elektronik fren sistemi geliştirmişlerdir. Esp gibi…

İleri sürüş teknikleri test olarak otomobillerin takla atabilirliğini ve bu konuda marka modellerinin durumlarını göz önüne sermek amaçlı uygulanan teknik detayı olan trafik dubaları ile ani manevraya zorlayan bir istasyondur. Biz buna ileri sürüş teknikleri eğitiminde aslında engelden kaçma diyoruz.

İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ ile de uygulayacağınız refleks hızı arttırılır ki, bu ileri sürüş teknikleri anlamında trafik kazalarında hızlı bir manevra ile sizi kazalardan koruyabilir. Hem de takla atma durumları açısından otomobilinizi ne hale getirdiğini görmek ve yaşamak anlamında önemli bir test olarak uygulanmaktadır.
Peki  geyik testi şeklinde ileri sürüş teknikleri eğitimi veriyor muyuz?

İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ ve güvenli sürüş teknikleri eğitimleri farklıdır. Burada geyik testi eğitimi vermemekteyiz. Geyik testi bu konuda yetişmiş eğitmen arkadaşlar tarafından otomobilinize uygulanan bir testtir. Geyik testi yapılacağı zaman tüm güvenlik tedbirleri alınmalıdır.

Bu anlamda kasktan tutun yanmaz tuluma kadar. İtfaiye ve ambulansa kadar tedbirler alınır. Geyik testi ile alakalı olarak otomobili zorladığınızda, aracın takla atması kaçınılmazdır.

Biz size güvenli sürüş teknikleri eğitimi İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ veriyoruz. Bu anlamda düşünmenizi isteriz. Kısacası bırakın geyik testini pilotlar yapsın. Bilinçli olarak takla attırsınlar ki bizde bu tip otomobillere para verip ölmeyelim.

İleri sürüş teknikleri hakkında konusunda yazımızı da okuya bilirsiniz.

Bilgi