İleri sürüş teknikleri aktif kullanıcı

İleri sürüş teknikleri aktif kullanıcı

İleri sürüş teknikleri aktif kullanıcı olarak otomobil kullanan almak isteyen kullanıcılar hangi tekniklerini almalılar.

İleri sürüş teknikleri aktif kullanıcı güvenli sürüş teknikleri eğitimi; ile başlamalılar bu eğitim daha önce yazdığımız temel sürüş teknikleri eğitiminde açıkladığımız şekli ile tüm otomobil kullanan sürücülerin alması şart olan ve kaygan zeminde otomobil kullanım teknikleri ve viraj giriş ve çıkışının neden önemli olduğunu tamamen kavrayacağınız ve kendini düşük hızlarda güvenli bir şekilde sağlayan eğitim güvenli sürüş teknikleri eğitimidir.

İleri sürüş teknikleri aktif kullanıcı alması gereken eğitim açıklamaları

Ekonomik sürüş

Ekonomik sürüş teknikleri yada eko sürüş teknikleri diye adlandırdığımız, ileri sürüş teknikleri eğitimi ise aslına bakarsanız otomobilinizin yakıtını 5 / 1 oranında düşüren ve size cebinize yarayan, çevre dostu bir eğitim olduğu gibi otomobilinizin lastik, fren, amortisör gibi vs… ön düzen sistemlerini ve motorunuzu kollayan  ileri sürüş teknikleri eğitimimizdir. Ekonomik sürüş teknikleri aynı zamanda güvenli sürüş teknikleri eğitiminin trafikte uygulanması gereken durumudur. Güvenli sürüş teknikleri eğitimi kadar ekonomik sürüş teknikleri eğitimi de her sürücünün alması gereken  ileri sürüş teknikleri eğitimidir.

Drift eğitimi

Drift teknikleri eğitimi; Çoğu kişi için sürüklenme eğitimi yada yanlama eğitimi olarak bilinen aslına bakarsanız ileri sürüş teknikleri eğitiminde daha farklı anlamlarda da kullandığımız. Savrulmanın bizi çözümsüz bırakacağı durumlarda drift teknikleri eğitimi ile baş edebileceğimiz, ileri sürüş tekniğidir.

Performans sürüş

Performans sürüş teknikleri, ofansif sürüş teknikleri ve sportif sürüş teknikleri yüksek hızlarda ve düz hızlanmalarda otomobilin reaksiyonlarını bize yaşatan ve takla atma sebeplerini, niye atmadığını fizik kurallarına uygunluğumuzun başımıza hiç bir sorun getirmediğini algılayabildiğimiz ileri sürüş teknikleri eğitimidir. Bu eğitimler yarış teknikleri eğitimi yada profesyonel sürüş teknikleri eğitimi alacak kişilere verilir. Yani 2 ye ayırırsak siz güvenli sürüş eğitimini daha da etkinleştirmek isterseniz drift eğitimlerine kadar almanız gereklidir. Devamında performans sürüş teknikleri, ofansif sürüş teknikleri ve sportif sürüş teknikleri alırsanız bu eğitimleri profesyonel sürüş teknikleri yada yarış teknikleri eğitimi veya ralli eğitimi almanız şarttır.

Ralli eğitimi

Nedeni; yarış teknikleri, ralli teknikleri eğitimi yada profesyonel sürüş teknikleri eğitimi almaz iseniz.  Performans sürüş teknikleri, ofansif sürüş teknikleri, sportif sürüş teknikleri eğitimi eksik ileri sürüş teknikleri bilgisi olduğundan ve sizin hızlanmaktan korkmamanız dolayısı ile trafik kazası yaşama ihtimalinizden birleştirerek  verilmektedir.
Bu yukarıda yazdığım ileri sürüş teknikleri eğitimini binek otomobil kullanıcıları alabilirler. En profesyonel hale gelebileceğiniz eğitim gurubu tabi ki yarış teknikleri ve ralli teknikleri eğitimidir.

Vip makam şoförü eğitimi

Şimdi size buna ek olarak son bir ileri sürüş teknikleri eğitimini ekleyecek olursak oda VİP makam şoförlüğü eğitimidir. Vip makam şoförlüğü eğitimi mesleki yani para kazandıran  ileri sürüş teknikleri eğitimidir.

Bu eğitimde vip makam şoförü nasıl otomobil kullanmalı, davranış şekilleri nelerdir. Konularında  ileri sürüş teknikleri eğitimi alacaklardır.

Makam şoförlüğü teknikleri çok farklı ileri sürüş teknikleri sunar. Yarış teknikleri, ralli teknikleri eğitimi alan sürücülere mesleki eğitim şeklinde uygulanır. Hızlı otomobil kullanmayı da bilir fazladan sarsmadan tekniklerini de öğrenir.

Umuyorum ki bu makalemizde size ileri sürüş teknikleri eğitiminde aktif şoförlerin neden ileri sürüş teknikleri eğitimi alması gerektiğini anlata bilmişizdir. Siz şayet ileri sürüş teknikleri eğitimi almayı düşünürseniz bu makaleden seçeneklerinizi oluşturabilirsiniz.

Güvenli sürüş ancak eğitim ile oluşur. Bu nedenle güvende sürmüyorsunuz. Geç olmadan güvenli sürüş teknikleri eğitimine katılmanız gerekli…

Bilgi