İleri sürüş teknikleri dikkat dağıtacak davranışlar

İleri sürüş teknikleri dikkat dağıtacak davranışlar

İleri sürüş teknikleri dikkat dağıtacak davranışlar bahsetmek istiyorum bu davranışlar nedeni ile bilmeden trafik kazası yaparsınız. İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ almadıysanız, ölümcül ve maddi hasarlı bir durum yaşamadan bu makaleyi okumanızı tavsiye ederim.

Güvenli sürüş teknikleri, eğitiminde bahsettiğimiz dikkat dağıtıcı davranışlar kısmında trafik kazalarına en çok sebep olan konu otomobil kullanırken cep telefonu ile konuşmak. İleri sürüş teknikleri ve güvenli sürüş teknikleri kulaklık yada araç içi sesli konuşmalarda iki elinizin direksiyonda olması ile ilgilenmez. Kafanız ve aklınızın yolda olması ile ilgilenir.

İleri sürüş teknikleri dikkat dağıtacak davranışlar ile ilgili en çok karşılaşılan, kaza nedeni size çok öfkeleneceğiniz yada çok heyecanlanacağınız bir telefon gelirse ve siz seyir halinde otomobilinizde bu konuşmaya devam ederseniz %400 gibi aşırı yüksek bir durumda trafik kazası yaşayabilirsiniz. İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ anlatımında bu konuya mutlaka değinmekteyiz.

Bu nedenle telefon konuşmalarını trafikte seyir halinde yapmamaya özen gösterelim. Otomobilinizi güvenli bir bölgeye alıp ( Cebe ) konuşma bitene kadar lütfen hareket etmeyelim. İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ esnasında teorik eğitmenlerde eğitmenler bu konudan bahseder.

Sadece sizin canınız tehlikede değil karşı tarafın canı da size emanet. Otomobil kullanımı çok hassas bir konudur. Bu nedenle güvenli sürüş tekniklerini ve ileri sürüş tekniklerini sürekli uygulamak gerekmektedir.

Bununla birlikte sadece cep telefonu değil tabi ki otomobilde dikkat dağıtan davranışlarımız. İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ kaza önleme amaçlıdır. Kazalar farklılıkları ile bir çok bilgi gerektirir.

İleri sürüş teknikleri ve güvenli sürüş teknikleri eğitiminde otomobilinizin tüm kullanım detaylarını bilmeniz trafikte araç kullanırken gözünüzü ayırmadan kullanmanızı ve kaza yapma oranınızı düşürür. Güvenli sürüş teknikleri anlatımlarımız da daha sonra tekrar üstüne basacağım derinlemesine bilgiler sunacağım.

İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ sırasında otomobilde özellik ile teyp veya cd çalara cd koyalım derken birçok kaza senaryosu duyuyoruz. Elinden cd düşüyor alim derken küçük bir çocuk eziliyor gibi nice kazalar. İleri sürüş teknikleri eğitimi dikkate dayalıdır.

Müzik dinlemek istiyorsanız şu kasetleri otomobile binmeden takın ve tüm radyo sistemini ve teybin ayarlarını önceden öğrenin ki gözünüz çok aramasın ne yapmak isterseniz çabuk yapın.

Otomobilinizin de kapıları nereden kilitleniyor. Dörtlü sinyal nerede cam nereden açılıyor yeni kullanacağınız bir otomobil ise önceden bakın sonra otomobilinizi çalıştırın.
Güvenli sürüş tekniklerine uymanız dileği ile…

İleri sürüş teknikleri aktif kullanıcı konusunda yazımızı da okuya bilirsiniz.

Bilgi