İleri sürüş teknikleri trafik sigorta

İleri sürüş teknikleri trafik sigorta

İleri sürüş teknikleri trafik sigorta sistemi ülkemizde uygulaması zorunlu olan trafik sigortasının amacı karşı tarafa verilecek zararın karşılanması olduğunu ve doğru bir kanun olduğunu düşünmekteyiz.

Son dönemlerde artan trafik sigortası hepimizin canını yaktı. 3 bin liralık otomobile 2 bin liralık trafik sigortası ödemek çok can sıkıcı oldu. Peki bu zorunluluk neden vardı. Karşı tarafın zararını karşılamak için, o zaman her sürücü, otomobili ile kazaya açık.

Aynı zamanda kaza yaparsanız zorunlu trafik sigortanız katlayarak artış göstermekte. Yaşa göre daha önceden araç sahibi olmanız trafik sigortanızda rakamsal düşüklükler yaratıyor. Bunları hepinizin bildiğini ve kabullendiğinizi düşünüyorum.

Bölünmüş yollar yapılarak, günümüz araç artışında trafik kazalarını azaltmaya ve trafik yoğunluğunu düşürmeye çalışılmakta.

Tüm yöntemler gelişiyor, metro ve metrobüs sayesinde trafik yoğunluğu toplu taşımaya yönlendiriliyor.
Bu kadarı yeterli mi ?

İleri sürüş teknikleri uzmanı olarak eğitimin önemini vurgulamak adına biz elimizden geleni yaptık.
İleri sürüş teknikleri eğitimleri yinede çok ilgi görmedi.

Peki zorunlu trafik sigortasına 65 yaşındaki refleksi azalmış, araç kullanacak durumda göremeyen sürücülerimize indirim sağlanacağına, ileri sürüş teknikleri eğitimi almış ve başarılı olmuş bir 18 yaşındaki sürücü ile karşılaştırma yapılması gerekmez mi ?

İleri sürüş teknikleri eğitimi alan katılımcı gayet güvenli otomobil kullanır. Trafik kazası yaşama olasılığı düşer. Bu anlamda eğitime destek sağlanması sürücülerin kalitelerini arttırır. Tüm sürücüler ileri sürüş teknikleri eğitimi almak ister. Bilmediği birçok konu öğrenir.

Bu sayede Avrupa’ da sürücülerin kaza yapma oranlarına yaklaşma ihtimali oluşmuş olur.
Bizde acemi sürücü kendini kanıtlamak anlamında hızlı sürer. Bizde otomobil arkadaşına atılabilecek en iyi havadır.

Bu mantıkla otomobil kullanan sürücüleri bilinçlendirmek. Güvenli sürüş teknikleri ve ileri sürüş teknikleri eğitimleri sayesinde kazandırılabilir.

Ülkemizde ne yazıktır ki, şu anda bu tip bir algı oluşmadı. Kısacası şu anda biraz emanet sürüş teknikleri ile otomobil kullanmaktayız.

Zorunlu trafik sigortasının yanında zorunlu ileri sürüş teknikleri olunca biz ancak rahat otomobil kullanacağız.

Trafikte rahat otomobil kullanmanız dileği ile..

Haberler