İleri sürüş teknikleri ve otomobiller

İleri sürüş teknikleri ve otomobiller

İleri sürüş teknikleri ve otomobiller günümüzde teknolojinin ön planda kendini herkese kabul ettirmesi sonucunda, işin kolayı hangisi ise teknoloji bizi oraya yönlendirmekte.Kolay kullanım teknolojinin ilk şartı.Otomatik otomobiller bu anlamda ileri sürüş teknikleri eğitimlerinde de yaygınlaştır. Sürekli lüks marka otomobillerin bir tanesi manuel olsa diye bakıyoruz fakat üretilmiyor.Bunu lamborghini ve ferrari marka otomobillerde direk görürken şu anda bmw ve mercedes ailesinde de aynı. Peki niye sadece kullanım kolaylığı mı?


İleri sürüş teknikleri uzmanı olarak bu soruya cevap verelim şimdi. 2 saniyede bir otomobil 100 km hızlara çıkabiliyorsa bu durumda otomobil manuel olsa idi, sizde ileri sürüş teknikleri uzmanı yada bir yarış pilotu, rallici olsaydınız, siz kaç vites atardınız 2 saniyelik bir sürede ve kaç km hıza ulaşabilirdiniz.


Kısacası yeni nesil otomobiller beygir ve torku iyi bir ralli yada yarış pilotundan daha doğru limitlerde ve daha seri kullanıyor. Sebebi kısacası teknoloji, manuel yapıyı elimizden alacak ve almaya da devam edecektir.


Teknoloji, ileri sürüş teknikleri anlamında sürekli bizi de geliştiriyor. Sensörlü otomobillerin kullanımına başlandı. yakında havada uçan birçok otomobil olacak bu anlamda artık teknolojiden korkmaya gerek yok.


En iyi oyuncak otomobilimiz evet biliyorum. İnanın ileri sürüş teknikleri eğitimi yada yarış teknikleri eğitimi verirken en iyi oyuncağımla oynuyorum bende fakat yakında, kendi gidecek otomobillere sahip olduğumuzda, ben oyuncağımı metroya binmiş gibi hissedip yıkamaya dahi götürmeyeceğim.


Şu anda motorin ve benzinle gidiyoruz. Bu anlamda petrol fiyatlarının yüksek olması canımızı sıksa dahi. Biz otomobilimizi şu anda kendimiz kullanıyoruz ve şanslıyız.


Gelecekte kullanmadığımız bir otomobil ve motor sesi olmayan ferrariler bizi bekliyor olacak. Bu neden ile kendimizi şanslı hissedelim.
Yaşasın içten patlamalı otomobiller ileri sürüş teknikleri uzmanı Resul Ergün

Haberler