İleri sürüş teknikleri Roll Over eğitimi

ileri sürüş teknikleri eğitiminde roll over nedir
ileri sürüş teknikleri eğitimi
çeşitleri, olan rollrover eğitimi aslında otomobillerdeki, devrilme seneryosunu size birebir yaşatan ağır vasıta tipi araçlarda kullanılan aparatlı sistemdir. Bu anlamda ağır vasıta sürücülerine verilen bir eğitim çeşitidir.
Roll over ileri sürüş teknikleri eğitimi tankerlerde kullanım olarak tank kısmına yarı yarıya su katılarak uygulanmaktadır. Bu eğitimde sizi 10 km hızlarda viraj almak gerektiği çalkalanma sonucunda tankerin 30 km hızlarda devrilme tehlikesi yaşayacağı ıspatlanmaktadır. Akıllıca ve gayet keyifli olan eğitimdeki tek sorun en çok süre anlamında sorun yaşatır. Bu süre ne kadar 5 dakika. İleri sürüş teknikleri eğitimi olarak veriken bu eğitimde emniyet kemeri takılır, tankere binilir, araç çalıştırılır ve 2 kez viraja girilir. İlk olarak 20 – 30 km hızda tankerin yattığı gözlenir. Katılımcı bu durumdan fazlası ile etkilenir. Bu durumda ne yapacağı bahsedilir. Bahsedilen gazı bırakmasıdır. Gazı bırakınca roll over düzeltilir.Takla atma esnasında gazı bırakma korkunuzla zaten oluşmaktadır.
İkinci aşamada ise ileri sürüş teknikleri kuralları devreye girer şimdi 10 km hızı aşmadan dön denilir. Sizde 10 km ile denersiniz. Hiçbir sorun yaşamaz. Tanker içindeki çalkalanma düşüktür.
İleri sürüş teknikleri roll over eğitiminiz bu kadardır.
Maliyet olarak bu konuda sadece takla atıyorsunuz tarzında eğitim eksik bir tarzdır. İleri sürüş teknikleri ücreti olarak ciddi liralar istenen tamamen indi bindi tarzında, maksatının çok dışına taşılan ileri sürüş teknikleri eğitim çeşitidir.
Biz ileri sürüş teknikleri olarak bu tip eğitimlere girmemekteyiz.

Ara
Konuma git