İleri sürüş sertifikası

İleri sürüş sertifikası nedir ne işe yarar aslına bakarsanız. Ana başlık olarak tüm eğitim içerikleri ve verilen belgelerde, yapılan eğitimin trafik kazalarına engel olmak adına alındığı eğitimin belgelendirilmesidir.

Güvenli sürüş teknikleri sertifikasının üstünde ileri sürüş eğitimi sonrası sertifikası ana başlık olarak kullanılır.
Yani güvenli sürüş teknikleri eğitimi almış katılımcı aslında ileri sürüş teknikleri sertifikasının ana başlığında güvenli sürüş teknikleri aldığı yazar.

Bu anlamda siz ileri sürüş teknikleri eğitiminin bir eğitim çeşidi olan güvenli sürüş teknikleri eğitimini almış oluyorsunuz aslında.

Daha öncede bahsettiğim gibi sürücü kursundan alınan ehliyete benzetebiliriz bunu.

Siz sürücü kursundan istediğiniz ehliyet gurubuna başvurup alabiliyorsunuz. Bizim ileri sürüş teknikleri, sürücü kursu olsun. Ehliyet gurupları da alacağınız güvenli sürüş teknikleri sertifikası…

Kısacası açıklayıcı olarak anlatabildiğimi sanıyorum…

Aslında sertifika olarak ileri sürüş teknikleri sertifikası vermiyoruz. Bazı firmalar ileri sürüş teknikleri sertifikası verdiğini iddia etse de böyle bir durum yok.

Sertifika devlet tarafından sunulabilmektedir. Sınav yapılır. Bizim verdiğimiz konumda tüm onaylı, lisanslı ileri sürüş teknikleri eğitim kurumlarının verdiği belge ileri sürüş teknikleri katılım belgesidir. firmanın eğitimine katıldığınızı gösterir. Adı üstünde katılım belgesidir.

Bunun dışında ileri sürüş teknikleri sertifikası verilemez. Kısacası ileri sürüş sertifikası diye bir durum yoktur. İleri sürüş teknikleri katılım belgesi vardır. Sertifika yazan bir belge veriliyorsa abartıdır.

Peki ileri sürüş katılım belgesi ne işe yarar. Firma altınıza otomobil verecekse sizden ileri sürüş teknikleri sertifikası istiyor. Hatta eğitim almadı iseniz böyle bir belgeniz yok ise sizi İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ almanız için gönderirler.

İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ trafikte ölmeyin, öldürmeyin anlamında verilmektedir.. Asıl amaç budur. Eski şoför olmanız yıllardır araç kullanmanız önemli değildir. Bildikleriniz sınırlıdır aracınızı iyi kullanmanız nedenli kazalardan kurtulamaya bilirsiniz. Örneğin anlık kayma yaşadığınızda, yüksek hızla istem dışı viraja girdiğinizde yada bir çocuk önünüze fırladığında ne yapa bilirsiniz ki….

İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ bu konularda verilen eğitimdir. Bu neden ile ileri sürüş teknikleri sertifikası değil kaliteli eğitim almanız gereklidir.

İleri sürüş teknikleri uzmanı sertifikası yazımızı da inceleye bilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular