İleri sürüş teknikleri direksiyon dersi

İleri sürüş teknikleri direksiyon dersi

İleri sürüş teknikleri direksiyon dersi, düşüncesinde ileri sürüş teknikleri genel eğitim isimin olduğunu daha önceki yazılarımda söylemiştim. İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ yada güvenli sürüş teknikleri eğitiminde mesleki olarak bu yazımızda binek araçların sıralamasını yapacağım. Sonraki yazımda ise mesleki ileri sürüş teknikleri eğitimlerine gireceğiz. Maksat doğru bilgi vermek.

İleri sürüş teknikleri direksiyon dersi acemiler için:

1- Acemi sürücüler için alınacak eğitimler

a) Direksiyon eğitimi; olarak bilinen eğitim ileri sürüş teknikleri eğitimlerinde temel sürüş teknikleri ismi ile verilmektedir. Bunun sebebi temel sürüş teknikleri eğitimi uzun süre aktif  otomobil kullanıcılarının bilmediği bir çok ileri sürüş teknikleri bilgisini kapsar. Eşini getiren bir sürücü çok mutlu olur kendi de öğrenir ve faydalanır.

Bizim basit gördüğümüz temel sürüş teknikleri  yani direksiyon eğitimi bilgileri aktif sürücüler için bilinmektedir. Tabi ki biz ilk gün direksiyon eğitimimizi trafikte değil pistte veriyoruz.

b) Güvenli sürüş teknikleri eğitimi; yine acemi sürücülerin alabileceği eğitimdir. Genelde güvenli sürüş teknikleri eğitimi 1 yıl sonra yada 10.000 km sonra, alınabilir gibi sözler ile sonra yapalım denir. Fakat bu acemi direksiyon eğitimi yani temel sürüş dersi almış sürücü bu 1 yıl içinde savrulup otomobili ile kaza yapamaz mı?

Savrulma kontrolleri açısından bu aceminin kesinlik ile alması gerekli ve şarttır. 1 yıl içerisinde acemi sürücü mutlaka kış ayına denk gelecek ve karda buzda yada birçok kaygan zemin çeşidinde trafik kazası yaşayabilecektir.

Bir daha ki yazımda 21 çeşit kaygan zemin türünü açıklamaları ile yazacağım. Trafikte kaza yapmamak anlamında bu kadar kaygan zemin varken aynı savrulma sürekli yaşanabilir. Karda buzda kullanmayız demek geçerli bir akıl değil.

Temel sürüş teknikleri eğitimi alan bir katılımcıya İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ ve güvenli sürüş teknikleri eğitimi almasının şart olduğunu söylediğimiz de katılımcı otomobil kullandığını ve ileri sürüş teknikleri bilgilerine sahip olduğunu, kendini yeterli görür. Güvenli sürüş teknikleri eğitimini söylediğimizde bizim para için önerdiğimizi düşünür.

Bu durumda ileri sürüş teknikleri uzmanı arkadaşların ve benim şart ama isterseniz diyerek sadece yüzeysel bahsetmesine neden oluyor bu nedenden çok fazla tercih edilmiyor.

Zaten temel sürüş teknikleri yani direksiyon eğitimine masraf etmiş bir katılımcı, maddi durumundan dolayı da o an güvenli sürüş teknikleri eğitimi fiyat olarak çok uygun olmasına rağmen tercih etmiyor.

2- Normal sürücüler için alınacak eğitimler

Güvenli sürüş teknikleri, İleri sürüş teknikleri eğitimi, Sportif sürüş teknikleri, Performans sürüş, Profesyonel sürüş, Vip makam şoförü eğitimi, Ralli eğitimi, Anti terör sürüş teknikleri, Anti skid eğitimleri binek araç eğitimleridir.

Ayrıca gece sürüşü, uykusuzluk ve yorgunlukla mücadele eğitimi, trafikte konsantrasyon eğitimleri tüm araç sınıflarının alabileceği eğitimlerdir.

Ağır vasıta için anti skid eğitimleri ve güvenli sürüş teknikleri eğitimlerinden yararlanılır.

Forklift güvenli sürüş eğitimleri ve vinç eğitimleri de iş makineleri eğitimlerimizdir. Eğitim çeşitleri sekmesinde eğitim ile alakalı tüm eğitimlerimizi görüntüleyebilirsiniz.

İleri sürüş teknikleri eğitimi Prodrv uygulaması nedir inceleye bilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular