İleri sürüş teknikleri virajda savrulma

İleri sürüş teknikleri virajda savrulma konusunda İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ çalışmalarında önemli olan viraj çeşitleri ve viraja girme teknikleridir. İleri sürüş teknikleri eğitiminin gerçek konusu olan viraj çalışmaları basit eğitimle başlar ve sportif sürüş tekniklerine uzanır.

İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ Sport sürüş teknikleri aracın performans kullanımı şekline döner, profesyonel sürüş teknikleri eğitimi ise sürüş tekniklerini üst limite taşınması ve limitin üstünde dahi aracın kontrol altına alınması şeklinde devam eder.

İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ Yarış tekniklerinde bu konu tamamı ile sonlandırılır. Artık limitlerin üstüne fizik kurallarının üstüne nasıl çıkabilirsiniz konuları işlenir. Sonuçta ileri sürüş tekniklerinin gerçek bütünlüğü yarış ralli teknikleri ile son bulur.

İleri sürüş tekniklerinde ben yarış tekniklerini öğrenmemde kullanmam diyenler çoğunlukta fakat aslına bakarsanız yarış teknikleri eğitiminde eksik konu kalmıyor.

Her türlü kontrol kaybın da araçla dans edercesine istediğiniz şekilde yön verebileceğiniz eşsiz bir eğitimle karşılaşıyorsunuz.

İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ ücreti olarak da bir cep telefonu fiyatı ödemede bulunuyorsunuz. Hayatınız boyunca ileri sürüş tekniklerinin yarış eğitimi ile kaza yapmıyorsunuz.

Karlı buzlu zeminlerden tutun hızlı sürüş tekniklerine kadar tüm ileri sürüş teknikleri eğitiminden geçmiş ve bütün hatalarınızdan sıyrılmış oluyorsunuz.

Eğitim süreci 2 tam gün süren yarış ralli eğitimlerini heyecan duyarak aynı zamanda da öğrenip bilinçlenerek tamamlıyorsunuz. Bu anlamda bizden ileri sürüş teknikleri eğitimini almış katılımcılar, teşekkürlerini ifade ederek eğitimi bitiriyorlar.

İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ en donanımlı ve etkin eğitimi yarış ralli sürüş teknikleri eğitimidir. İleri sürüş teknikleri eğitiminde bazı eğitimleri almış kişiler tüm sorunlarda araç kontrollerini yapamayabilir.

Bu şuna benziyor aslında skidcar güvenli ve defansif ileri sürüş teknikleri eğitimi almış bir kişi ufak çaplı kaza yaparsa bu trafik kazasının haber olma niteliği düşüktür,

Trafikte kaza yapan kişi rallici ise bu kaza şaşırılacak bir konudur ve haber değeri taşır.

Bu mantıktan da anlaşılacağı gibi yarış ralli teknikleri eğitimi gerçek manada ileri sürüş teknikleri eğitimidir.

Ne kadar fazla bilgi o kadar işin ileri seviyesi adı üzerinde İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ.

Uygulama sistemi olarak ileri sürüş teknikleri uygulaması bizde virajda tutunma eğitiminin başlamasıdır.

Aynı zamanda yüksek hızlarda aracın kontrolünün sağlanmasıdır. Bu konuda apex’ ten tutun viraj giriş ve çıkış kontrolleri, viraj çeşitleri, değişken apex gibi tüm konuların açılımına girilmektedir.

İleri sürüş teknikleri direksiyon tutuşu konusunda ki yazımızı mutlaka okuyun.

Bilgi