İleri sürüş teknikleri eğitimi süresi

İleri sürüş teknikleri eğitimi süresi olarak bakıldığında aslında büyük ölçüde saçmalamış olmaktayız.
Bunu söylememde ki amaç ileri sürüş teknikleri eğitimi katılımcının gerektiği kadar eğitim alması ile amacına ulaşır.

Çarpışan otomobile binmeye gelmiyorsunuz. Aslında lunaparka gelmediniz.
Bu konuda İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ yada güvenli sürüş teknikleri eğitimi, 1 hafta sürer 1 ay sürer ben 6 ay sürer diye düşünmüştüm anlamında sorularınızla çok karşılaşıyorum. Ben sizi ileri sürüş teknikleri hakkında eğitmek istiyorum diyelim bana 6 ay ayırır mısınız.

Tamam 1 hafta olsun ama her gün sabah 9 akşam 6 ne dersiniz. İleri sürüş teknikleri eğitimi ücreti saatlik mi olsun, yoksa direk paket fiyat mı? Tabi ki bu konuda bir tek sizle ilgilenilsin Peki sürücü kurlarında saatlik direksiyon eğitimleri 80 tl ise Bizim yarış pilotluğu eğitimi verdiğimizi ve aracımızı aşırı zorladığımızdan ve zarar verdiğiniz ne kadar olmalı. Hadi oda bizden olsun, rakam olarak sürücü kursu fiyatı ile bizim yaptığımız işi aynı fiyatta tutalım.

Günde 9 saatten eğitim ücreti o halde 720 tl bunu 7 ile çarpın  5040 tl bu 1 kişilik kazanç çok değil mi ?Peki ileri sürüş teknikleri eğitimi nasıl oluyor her şeyin bir öğrenme algılama zamanı vardır diye düşünmekten kedinizi alamadığınızı biliyorum. Biz mesleki olarak sürekli bu zamanın içindeyiz. Fakat ileri sürüş teknikleri eğitimi bu şekilde uygulanamaz.

Peki ne kadar zamanda biter ileri sürüş teknikleri ilk olarak siz otomobil kullanmayı biliyorsunuz, biz kullandığınız otomobili kaza yapacağınız, kontrol kaybı yaşayacağınız durumlarda ne yapacağınızı öğretiyoruz. Bu anlamda size tutup da araç bu şekilde çalıştırılır. Debriyaj budur. Gibi durumlara girmiyoruz.

Bizim yaptığımız İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ yada güvenli sürüş teknikleri eğitimi 10 saniyede size en azından 1 kere savrulmalar yaşatmak aracın hakimiyetini sürekli kaybettirmek şeklinde uygulanıyor. Bir dakikada siz belki de 10 kez savruluyorsunuz. Bu durumu yarım saat yaptığınızı düşünün kaç kez savrulmuş ve bu savrulmaları kontrol altına almayı yaşadığınızı hesaplayın. İşin aslı zaten başınız dönmeye başlar.

Hatta aracı kontrol altına alırken sohbet edecek duruma 10 dakika içinde geliyorsunuz. İleri sürüş teknikleri eğitiminde sürekli pistin içinde olduğunuzdan defalarca deneyip başarılı oluyorsunuz ve refleks kazanma oluşur. Kısacası tüm İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ istasyonlarını yapabiliyorsunuz ve yaşayıp anlayana kadar sürüyor.

Bu anlamda bazı sürücülerin İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ kısa bazı sürücülerin eğitimin uzun sürdüğü oluyor net cevap isterseniz, aynı zamanda alacağınız eğitimin ne olduğu önemli. Siz yarış eğitimi alacaksanız farklı, güvenli sürüş teknikleri eğitimi alacaksanız tamamen farklı sürelerde tamamlanıyor.

Güvenli sürüş teknikleri eğitimi için ve diğer İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ için eğitim çeşitleri kısmında eğitim seçeneklerine bakabilirsiniz.

Yaklaşık olarak verilen eğitim sürelerimizi gözlemleye bilirsiniz. Bu konuda tek tek zamanları burada yazamadım ne istiyorsanız eğitim seçeneklerimizden inceleyip neye ihtiyacınız olduğunu anlayıp gözlemde bulunabilirsiniz.

Neticesinde 30 farklı İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ çeşitliliğimiz var. Bunlarla alakalı mesleki ileri sürüş teknikleri eğitimimizde var. Bu nedenle eğitim çeşitlerine basmanız oradan seçmeniz gerekiyor.

İleri sürüş teknikleri eğitimi veren firmalar yazımızı mutlaka inceleyin…

Sıkça sorulan sorular