İleri sürüş tekniklerine göre korna

İleri sürüş teknikleri eğitiminde korna kullanımı hakkında buradan insan davranışlarını anlatmamız gerekiyor. İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ güvenli sürüş dersinde çok fazla bu konuya değinemiyorum. Çok fazla teknik sürüş bilgisi verdiğimizden burada paylaşmak istedim.

Korna kullanılırken trafikte korunma anlamında önceden uyarı yapılarak kullanmak doğru ve doğaldır. Otomobillerde bulunma sebebi budur tabi ki.

İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ şekli ile kullanım noktaları ve hassas olunması gerekilen yerlerde var bir hastanede okulda veya site içinde klaksiyon çalmak hoş bir durumda değildir, aynı zamanda yasaktır.

Peki biz İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ bu konuya nasıl bakıyoruz, ülkemizde trafik kültürümüzde klaksiyonu yani kornayı nasıl kullanıyoruz. Trafikte biri bize kesik kesik korna çalar ise bu kornaya anlam yükleyip, bende senin tarzında küfür kornası kullanımını bilmeyen yok.

Devamı da var bunun tabi sinirler geriliyor el ve kol hareketleri de başlıyor. Hem korna çalıyoruz hem de bağırmaya başlıyoruz.

Sonrası ne oluyor uzun korna başlıyor bu korna küfrün saydırma şeklinde olduğu ve uzun olduğunu söylüyor kulağımıza ve sonra güvenli sürüş teknikleri falan unutulup, daha güven verici Haydar alınıyor ele. Oldu bize İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ 

Bez boll kültürümüzde olmamasına rağmen Amerikan kültüründe revaşda olan bu spor. Amerika da otomobillerin içinde bulunmuyor. Bizim ülkemizde ise takımı dahi olmayan parklarda oynanmayan bez bolun sopası tüm otomobillerde bulunduruluyor.

Adı dahi Türkçeleştiriliyor. Haydar ismi veriliyor. Peki ne için trafik o kadar bozuk ve kötü ki, güzel ülkem ve insanları trafikte her zaman kavga olabileceğinin farkında olarak yanında sopa taşıyor. Bu sopa kırılmasın diye güçlü kalın bez bol sopası tercih ediliyor.

Kısacası sağlam bir dövelim hiç olmaz ise diye.

İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ ile Alıp şapkamızı önümüze düşündüğümüzde uyarı anlamında kullanılan korna. Çalınma şekline göre yine kavga nedenimiz ölüm kalım meselemiz olabiliyor.

Şimdi bu ülke şartlarına göre biz ne yapıyoruz bu tip durumları yaşamamanız adına ileri sürüş teknikleri eğitimlerinde trafikle alakalı bu tip durumlara düşmemeniz için güvenli sürüş eğitimine alıyoruz sizi ve bu psikopat ortamda otomobilinizle başınıza bu durumlar gelmesin diye trafik psikolojisi anlatıyoruz.

Tamam İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ verelim de sürekli ölüm tehlikesi altında fedailik yapıp otomobil kullanmayın diye bu tip güvenli sürüş teknikleri de anlatmak zorunda kalıyoruz.

Kısaca trafikte hayatta kalmanız için ileri sürüş teknikleri eğitimlerimizde bu tarz konulara da giriyoruz. Sürüş tekniği + trafik psikolojisi ne vahim ne acı…

Sabitlenmemiş cisimler yazımızı mutlaka okuyun.

Bilgi