Sportif sürüş eğitimi

Sportif sürüş eğitimi, otomobilinizin limitlerinin beslenerek, ileri sürüş tekniklerinin hızlandırılması ve limitlerin sınırında araç kullandırma eğitimidir. Tek başına bu eğitim alınamaz. Güvenli sürüş teknikleri eğitimi, İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ sonrasında sadece ralli eğitimi almak isteyenlere verilir.

Sportif sürüş eğitimi yönetimi

Sportif sürüş eğitimi en çok 3 kişi alabilir. Ralli eğitimlerinde 3 kişiden çok kişi eğitim alamaz. Çoklu katılımlı eğitimlerde basit kurallar anlatıla bilmektedir. Bu tip eğitimler pistte apex alma harici verim içermez.

Piste apex alma tarzında eğitimlerde apexin yeri, viraj giriş ve çıkışı eğitmen tarafından duba konularak işaretlenir. Bu tip eğitimlerde eğitmenin dediği noktalarda araç kullanmış olursunuz basit şekli ile pisti deneyimlersiniz. Toplu eğitimlerde teknik konuşulmadığı için bu tarz eğitimler pilot yetiştirmek ile alakalı verim sağlayamaz.

4 – 20 kişilik grup eğitimleri dışarıdan müdahale ederek verilen eğitimlerdir. Tam olarak kişinin hatalarını aynı araçta gözlemleye bilirsiniz. Bu neden ile 3 kişi tek araçta anlatım yaptığınız için farklı araca binince kime ne anlatacağınızı unuttuğunuz için çoklu eğitimler fayda sağlamaz.

Fakat 3 kişilik eğitim tek kişi katılımcıdan daha iyidir. Bu nedeni ise ralli eğitiminde anlatacağız.

Eğitim Süresi: 2 Tam Gün
• Sportif sürüş aracın limitlerini ve tutunmasını,  gazın viraj içinde artırılması, değişken apex geçişleri, uygulama eğitimidir. Sportif sürüş yapılması gerekli durumlar için geçerlidir. Profesyonel sürüş ve yarış teknikleri için gelişim sağlar.
• Viraja hazırlık firenaj,
• Vites küçültme, viraj girişi, dengeli gaz, apex, dip gaz, viraj çıkışı, ideal yarış çizgisi öğrenilmektedir.
• Hızlanmanın daha fazla yaşandığı bu eğitimimizde kendi aracınızda kullandırılarak aracınızın limitlerini, kontrol kayıplarını ve yüksek hızda yapılması gerekenleri öğrenilir.

Sportif sürüş eğitimi sonrası Performans sürüş eğitimi

Sportif sürüş eğitimi sonrası, Performans sürüş eğitimi ile İLERİ SÜRÜŞ EĞİTİMİ dizisine devam edersiniz. Performans sürüş eğitimi sizi daha fazla hızlandırma amacı taşır. Ofansif sürüş yapmanıza olanak sağlar.

Burada bahsedilen eğitimler İLERİ SÜRÜŞ TEKNİKLERİ eğitimi veren firmaların uygulamaları değildir. İleri sürüş teknikleri firmaları güvenli sürüş eğitimi vermektedir. Sportif sürüş teknikleri konusunu ralli eğitmeni verebilir.

Zaten başta da belirttiğimiz gibi ralli eğitimi alıp yarış pilotu olmak isteyenlere, sportif sürüş eğitimine geçiş yaptırıyoruz ve performans sürüş eğitimi ile devam ettiriyoruz.

Otomobil eğitimi