Kategori arşivi: Genel

İleri sürüş teknikleri aparatlı eğitimler

İleri sürüş teknikleri aparatlı eğitimler, skidcar ileri sürüş teknikleri eğitiminde bize savrulmaları sürekli yaşatan aynı zamanda farklı kaygan zemin türlerini yaşatmak adına kumandalı sistemle otomobilin içinde farklı kaygan zemin türlerini uygulaya bildiğimiz.Hidrolik sistemin, elektrikli bir pompa ile çalıştığı, İsveçlilerin bulduğu ve tüm Avrupa ve Amerika’ da ileri sürüş teknikleri eğitimi uygulamalarının bu aparat sayesinde verildiğini biliyorsunuz. Fakat skidcar ile ülkemizde hileli ileri sürüş teknikleri eğitimleri verilmeye başladı. Tabi ki biz her şeyin hilesini geliştiriyoruz. Skidcar ile ileri sürüş teknikleri eğitiminde hile olur mu diyorsunuz.

İleri sürüş teknikleri aparatlı eğitimler merkezcil kuvvet

Skidcar kayan otomobil anlamına geliyor. Skidcar sayesinde önden kayma ve arkadan savrulma şeklinde merkezkaçın fiziki durumunu ve kontrol kaybını öğreniyorsunuz. Daha sonra ileri sürüş teknikleri eğitiminde  fizik kuralı olan merkez kaç kuvvetini ve etkilerini sizinle paylaşan bir yazı yazacağım.

Güvenli sürüş teknikleri eğitiminde merkezkaç kuvveti tam yaşanıyor iken otomobilin skidcar aparatı kumandası ile aşağı indirilerek bak sen kurtardın tarzında ileri sürüş teknikleri veriliyor.

Aslında lastiklerin teması az iken ileri sürüş teknikleri eğitmeni elindeki kumanda ile skidcarın pistonlarını indiriyor. Otomobilin lastikleri yere temas ettiği için otomobil stabil olarak tutunuyor ve siz topladınız görüntüsü veriliyor.

Bu yapılan ileri sürüş teknikleri eğitimi değildir. Lunapark ta savrulan makineye binmektir.Jetonu toplayan ise ileri sürüş teknikleri eğitmenidir.Bu denli müthiş bir sisteme sahip olan ve ileri sürüş teknikleri eğitiminin en güzel makinesini bu hale getiren firmaları kınıyoruz.

Kısacası güvenli sürüş teknikleri eğitimi almadınız. Siz bir nevi lunaparka gittiniz.

İleri sürüş teknikleri aparatlı eğitimler konusunda skidcar sistemler kaliteli eğitim vermek, sürekli savrulmak, savrulmadan kaygan zeminlerde araç kullanmayı ve viraja doğru açı ile girme konularını size yaşatır. Hata yaptığınızda güvenli hızlarda olduğunuzdan dolayı karda öğrenemeyeceğiniz tüm teknikleri öğretir. Bilinçli olarak hata yaptırılır ve tüm hatalarda size rahatlıkla gösterilebilir.

Kısacası hata yaşamadan doğru anlam taşımaz ileri sürüş teknikleri aparatlı eğitimler ile ilgili sistemler sürekli sürüş sağlıyor ise mantıklıdır. Tek yüzeyde düz gitmelerde fizik kurallarının kaygan zeminde etkileri düşüktür.

Kaliteli ileri sürüş teknikleri eğitimi almanız dileği ile…

İleri sürüş teknikleri Avrupa Yakası

İleri sürüş teknikleri Avrupa Yakası eğitimlerimiz genellikle, bulunacak boş alanlarda yapılmaktadır. İleri sürüş teknikleri ile alakalı boş alan yok ise İkitelli olimpiyat stadı eğitim yeri olarak kiralanarak kullanmaktayız. İkitelli olimpiyat stadı eğitimlerimizde grup eğitim hizmeti vermekteyiz. İleri sürüş teknikleri eğitimi ile alakalı teorik eğitimlerimizde yine olimpiyat stadında sunulmaktadır. Gayet geniş şekillerde kullanım alanı sunan Atatürk Olimpiyat stadı kiralama maliyetleri nedeni ile toplu eğitim sunmamıza neden olmaktadır.
Toplu eğitimlerimiz genellik ile firmalar tarafından tercih ettiğimiz eğitimlerdir. Bu anlamda bireysel sürücülere ileri sürüş teknikleri Avrupa yakasında uygulama imkanımız bulunmamaktadır. Kısacası bireysel katılımcılarımızı, ileri sürüş teknikleri eğitimlerimize, Asya yakasına davet etmekteyiz.


İleri sürüş teknikleri Avrupa yakası eğitimleri olarak eğitimlerimiz daha önceden Tüyapta gerçekleşiyordu. Sonrasında Tüyapta ileri sürüş teknikleri uygulaması yapamadık. İleri sürüş tekniklerinin Avrupa yakasında uygulamaları zor olmasının nedeni otomobilin hız kazanacak kadar büyük alanlarda yapılması gerekliliği ve aynı zamanda da geniş bir alan gerekmesinden kaynaklanmaktadır. Bu şekilde kullanım alanlarının zor olmasından kaynaklıdır ki. İleri sürüş teknikleri Avrupa yakasında yer sıkıntısının olduğu ve maddi imkanların zorladığı bir bölge olmasından kaynaklıdır.


Trafik sürekli olarak kaza yapan, ölümcül kazaları bize yaşatan, sürücülerin bulunduğu ortamdır. Kurallara uymayan sürücüler tarafından yapılan trafik kazaları, aynı zamanda acemi sürücülerinde araç sürme test alanı. Dikkat ve öngörülü olmanız, emniyet kemeri takmanız dileği ile..

İleri sürüş teknikleri direksiyon tutuşu

İleri sürüş teknikleri direksiyon tutuşu, otomobil sporları ile uğraşan bir yarış pilotu yada ehliyetini almış yeni bir sürücü bunların her ikisininde farkı yok. Direksiyon tutuşlarının aynı olması gerekli ve sabitlenmiş olarak koltukta oturmalılar.

İleri sürüş teknikleri direksiyon tutuşu ile başlayalım;
İleri sürüş teknikleri eğitiminde ilk bahsettiğim konu direksiyon eğitimidir. Direksiyon 9:15 şeklinde askılıklardan tutularak kullanılmalıdır. Nedeni ise elden herhangi bir kayma olmasın anlamında 2 elimizle, baş parmağımızla, askılıklardan tutulmalıdır. Peki pozisyon neden 9:15 diyorsanız airbag yüksek hızlarda patlayarak açılan yaralayıcı bir sistem. Patlama yani açılma başladığında önünde ne varsa kırar. Bu anlamda bomba gibi düşünebilirsiniz. İleri sürüş teknikleri eğitiminin ilk başlangıç eğitimi güvenli sürüş tekniklerinde bu konuyu daha çok ele almaktayız. Burada biraz anlaşılması anlamında anlatıyoruz. Bu kırılan tabi ki parmaklarınız yada kolunuzdur. Bu anlamda biz direksiyonun airbag kısmını boşaltıyoruz. Bu verdiğimiz 9:15 şekli airbag boşta olsun diyedir.

İleri sürüş teknikleri direksiyon tutuşu neden uygulanamaz

Bu konuda bana bir çok defa gelmiş bir soru var
Direksiyon tutarken biz 9:15 tutalım ve askılıklardan fakat manevra yaparken nasıl düz tutacağız. Manevra yaparken airbag patlarsa ne olacak
Şimdi soru mantıklı ve güzel zaten bu nedenle gündeme getirdim. Bu sorunun cevabını vermek için ileri sürüş teknikleri uzmanı olmaya gerek yok aslında
Manevra dönüş yada engelden kaçış için kullanılıyor. Evet siz sürücüler bu esnada direksiyonla uğraşmak zorunda kalıp çevirmek durumu ile karşılaşıyorsunuz. Fakat D 100 kara yolu yada otobanlarda çok hafif bir direksiyonla şerit değişe biliyorsunuz. Öyleki 4 şerit birden. Trafik kazaları bu anlamda yüksek hızlarda can yakıyor. Bu sebeptendir ki siz hız yaptığınızda direksiyonunuz düz ise yapabilirsiniz. Diğer türlü ben hız yaparım diyen, otomobil kullanmayı bilmiyordur. Düz iken hızlısın düz iken direksiyonunu düzgün tut.
Umarım anlaşılır olmuştur. İleri sürüş teknikleri aslına bakarsanız akla mantığa hitap eden kurallar bütünüdür.

Halen direksiyon nasıl tutulur anlamında konuşuyoruz. Sebebi son gördüğüm bir televizyon reportajında ileri sürüş teknikleri eğitimi veren bir üstadın yalan yanlış kendi mantığınca direksiyon tutuşunun süresini uzatıp 10:10 pozisyonu ile tutulmalı demesidir. Daha öncede bu konuda yazdığım bir makale var aslında ama dayanamadım. Bir daha şu direksiyon nasıl tutulur anlatmak istedim. Bu konuda bir daha parçalanmak istemiyorum. Direksiyon tutuşu 10:10 off road sürüş teknikleri ile alakalıdır. Arazide taşlar ve derin çukurlar parmak kıracağından dolayı askılıklardan tutulmaz, başparmak dışa alınır. Airbag olmadığından 10:10 geçe şeklinde kullanılır. Bu sadece airbag olmayan otomobillerde özgünleşebilir. Ama tekrarlıyorum offroad sürüş teknikleri uygulamalarındadır. Bu makalede sadece direksiyon tutuşundan bahsettim diğer yazımda koltuk oturuş pozisyonu ve ileri sürüş teknikleri, güvenli sürüş teknikleri derken yarış tekniklerine kadar sizlere bilgi vermeye devam edeceğim.

İleri sürüş teknikleri Ankara

İleri sürüş teknikleri Ankara‘ da eğitim veriyor musunuz.
Ankara ileri sürüş teknikleri eğitiminiz mevcut mu?

İleri sürüş teknikleri Ankara pist alanımız hipodromdadır. 20.000 metre karelik geniş bir alanda pist eğitimleri sağlamaktayız. Bu anlamda bizim ileri sürüş teknikleri eğitimlerimizde kullandığımız alanla alakalı büyük ve geniş olduğundan dolayı herhangi bir sorunla karşılaşmamakdayız. Aynı zamanda ileri sürüş teknikleri eğitimlerimiz 2 alandan oluştuğu için toplamında 40000 metre kare ile her türlü büyük yada küçük organizasyonu gerçekleştirme şansımız kendiliğinden oluşmaktadır.
Bu anlamda araç klasmanı eğitimlerinden tutun, güvenli sürüş teknikleri eğitimlerini gerçekleştirme şansımız bulunmaktadır.

İleri sürüş teknikleri Ankara ve buzlanma

Aynı zamanda Ankara’ da daha çok kar ve buzlanma oluştuğundan başkentte yaşayan tüm sürücülerin sürüş teknikleri eğitimi almaları çok önemli ve hassas bir durum gerektirir.
İleri sürüş teknikleri eğitimlerimizde uygulama olarak zamanı fazla tutan ve gerektiği kadar fazla verebilen, ileri sürüş teknikleri Prodrv sosyal sorumluluk anlamında kaza yapmanızı önleme anlamında başarılı olamayan şoför katılımcılara sürüş değerlendirmesini yapıp otomobilden hemen indirme teşebbüsünde bulunmamaktadır.
Acemi olan sürücülere eksikleri konusunda araç sürme imkanı eksiklerini tamamlama ve giderme anlamında eğitim verilir.

Kısacası katılımcı şayet güvenli sürüş teknikleri yada herhangi bir ileri sürüş teknikleri eğitimi alacak seviyede değilse, katılımcı özel direksiyon dersi alır ve süreci sonrasında raporlanır.
Farklı ileri sürüş teknikleri kursları otomobilden indirir ve eğitim alamayacağını başarısız gördüklerini söyleyerek araçtan indirir. Bu nezaketsiz ve yanlış bir tutumdur, aynı zamanda karşı taraf anlamında gayet üzücüdür.
Peki bunun yerine biz katılımcı düşük seviyeli arkadaşımıza neden bir şeyler öğretmiyoruz. Bu konuyu hali hazırda anlamış değilim. Notu yine başarısız verirsin ama ileri sürüş teknikleri eğitimi yerine biraz ilgilenmek karşı tarafı mutsuz etmez. Anlayış göstermesine ve üzülmemesine neden olur. Sonuçta teorik bilgi almış özveride bulunarak eğitim pistine gelmiştir.

Aparatlı araçlarımızla sağladığımız eğitim Ankara bölgesinde sizden nakliye ücreti talep edilmeden uygulanmaktadır.
İleri sürüş teknikleri eğitimleriniz de her zaman yanınızdayız.
ileri sürüş teknikleri kursu fiyat olarak uygundur.
ileri sürüş teknikleri eğitimi için bize fiyat sormadan, hizmet almayın.
Ucuza ve kaliteye her zaman eğitim vereceğiz.

İleri sürüş teknikleri eğitimi Prodrv uygulaması

İleri sürüş teknikleri eğitimi Prodrv uygulaması, eğitim çeşitlerinin genelleme adı olarak kullanılmaktadır. Bu konuda 26 çeşit farklılık gösteren ileri sürüş teknikleri eğitimlerimiz var.

Yarış teknikleri eğitiminden, direksiyon dersi ile araç kullanmayı öğretmeye kadar farklılık gösteren, binekten ağır vasıta ileri sürüş teknikleri eğitimlerine kadar farklı eğitimlerin bileşkesine ileri sürüş teknikleri eğitimi denilmektedir.

Bu kısacası kasap et satar, ileri sürüş teknikleri ise size gerekli olan eğitimi verir. İleri sürüş teknikleri ile alakalı olarak en önemli olan sorunlardan biride katılımcının istediği eğitimi, ileri sürüş teknikleri eğitimi veren kurumların direk güvenli sürüş eğitimi uygulamasını satmasından kaynaklanmasıdır.

İleri sürüş teknikleri kurumları bu genellemeyi doğru olduğunu düşündükleri için yapmaktadırlar.

Güvenli sürüş teknikleri dolu dolu gelen bir eğitim ismi evet insana güveni isminden vermekte. Güvenli sürüş teknikleri uygulamaları düşük hızlarda gerçekleştirildiğinden aynı zamanda da fazla teknik bilgiye gerek olmadan verilen bir eğitim şekli olduğu için güvenli sürüş eğitmeni baya bir artış sağladı.

Tabi ki, bu genellemeye vurularak, ileri sürüş teknikleri uzmanı diye daha da bir kalın olan

ileri sürüş teknikleri uzmanı,

Yol güvenliği uzmanı,

Profesyonel sürüş teknikleri uzmanı gibi çeşitliliklerin hepsinden haberdar ve eğitim uzmanı olup taştılar.

Sürücü kursu olan, direksiyon hocası olan yada parası olan kişiler ileri sürüş teknikleri uzmanı olmaya başladı.

Adam sürücü kursu kitabı yazmış ki, tamamen kopyala yapıştır. İnternetten indirme bir kitap ve imla hatalarına baktığımda tüm noktalama işaretleri dahi aynı.

Bize gelip ileri sürüş tekniklerinin kitabını yazdım diyor. Acaba yazsa 1 sayfa bilgi verebilir mi çok merak ediyorum. Mesela bu ticari arkadaşta ileri sürüş teknikleri uzmanı ve iyi ticaret yapıyor. Bilgi ve birikim olmadan, mesela askerde bu konularla alakalı bir durumu olmuş. Buradan yola çıkmış falan.

Anlamadım ki nasıl bir hikaye bu. Sonrada ileri sürüş teknikleri ile alakalı tüm hocalarını kendi eğitmiş bu bence daha kötü bir iddia. Diğerine bakıyorsun en büyük firma adam yurt dışına gitmiş on numara olmuş gelmiş. E tabi ki ileri sürüş teknikleri eğitmeni yetiştirmeye başlamış. Bizde böyle…

İleri sürüş teknikleri eğitimi Prodrv uygulaması güvenli sürüş

2 araç döndürerek kamaralara çıkıp kendini ilan ederek birden ileri sürüş teknikleri eğitmeni olması, şahin marka otomobil alıp yan veren driftçi genç arkadaşlarında hakkına giriyor. Bu anlamda bu arkadaşlarında ileri sürüş teknikleri uzmanı olmasını gerektirmektedir. İleri sürüş teknikleri uzmanlığı pazar arabasına döndü acaba hangisinden eğitim almalıyız. Yarım kilosu kaça…

İleri sürüş teknikleri ile alakalı olarak en doğru hareket kendi aracın ve kursun aracı ile eğitim alarak yarış teknikleri eğitimine kadar ilerlemekle olur.

Hepsi eksik diyorum kısacası yarış teknikleri eğitimi tam olanı.

İleri sürüş teknikleri eğitimi Prodrv uygulaması bizim için sadece, güvenli sürüş teknikleri eğitiminde ayrıca ofansif sürüş teknikleri eğitimidir

Kimseye 50 km hızda eğitim verdik, güzel eğitim veriyoruz, yalanına kaptırmamak gerektiğini biliyoruz. Bu eğitimdeki tek fark takla atma nedenlerinin çok önemli olması ve fren metrajının 1/3 oranına düşürülmesinden kaynaklanmaktadır. Bunun dışında savrulma durumunda da doğru sürüş tekniği ve aynı zamanda da yapabileceğiniz hatalarda çözümsüz kalma durumlarını göstermemizdir. Burada bilgi sunmak sorun değil. Bu işi bu şekilde yapmak hayat kurtarıcı bir eğitim şekli olmaktadır.

İleri sürüş teknikleri bölgesel farklar

İleri sürüş teknikleri bölgesel farklar ne anlama geliyor. Aslında İstanbul sınırlarının içinde dahi yaşanan bir durum olabiliyor.
İleri sürüş teknikleri bölgesel farklar eğitimi almış kişilerinde farklılıkla alakalı bilgiye ihtiyacı vardır.
Neden olarak Türkiye’ de 4 mevsimin yaşanması ve kısa mesafelerde dahi bu etkinin oluşmasıdır. Ülkemizde sıcak soğuk farklılıklar İstanbul, Ankara arasında Bolu’ ya geldiğinizde başlıyor. Peki ilk başta soğuktan başlayalım.

İlk olarak ileri sürüş teknikleri anlamında basit fakat çok önemli olan silecek suyundan başlayalım. Sonrasında gitgide konu farklılaşacak.

Silecek suyunuza antifriz koymazsanız Bolu’ ya yaklaştığınızda su attığınızda camınız ıslanıyor ve araçla hareket ettiğiniz için kalorifer açık olsa da ön cam soğuk rüzgara maruz kaldığından donma yapıyor. Aynı zamanda yolculuğunuz sırasında siz sürekli olarak sürüş yaptığınızdan ve soğukluktan dolayı su deponuz ve silecek fıskiyeleriniz donarak su atmanızı ve camınızı temizlemenizi engellemeye başlıyor. Özellikle silecek suyunuza bakmadan birde çıktıysanız. Ağır vasıta araçlarının ve binek araçların attığı çamurlar sürekli olarak devam ettiğinden dolayı suyunuz çok çabuk bitiyor ve önünüzü görmeyecek durumda kalıyorsunuz.
Hemen toparlamak gerekirse antifrizsiz kış yolculukları trafikte kaza yapmanıza neden oluyor. Sürekli olarak suya ihtiyacınız var su donma yapıyor. Göremiyorsunuz. Bununla birlikte sürekli olarak camınız çamurla kapanıyor. Göremiyorsunuz.

İleri sürüş teknikleri bölgesel farklar sıcak hava değişkeni

İleri sürüş teknikleri bilgileri anlamında şimdide sıcağa gidelim.
Tatil bölgeleri olarak örneğimi Antalya Kepez bölgesini örnek olarak vermek istiyorum.
Fazlası ile rampa aşağı olan bölgede sorunumuz aşırı sıcaktan dolayı asfaltın erimesi ve bu erime neticesinde ziftin asfalt dışına taşması olarak karşımıza çıkıyor. Asfalt üzerine çıkan zift sonucunda ziftin lastiklere yapışarak şıpırtı sesi çıkarttığını gözlemleyeceksiniz. Bu şıpırtı sizi su birikintisi var üstünden geçiyorum sesinden daha yüksek bir sesle karşılayacak.

Zift lastiklere yapışıyorsa neden bizi savrulsun dediğinizi duyar gibiyim. Evet zift lastiklere yapışınca kaydırmaz. Fakat farklı oranlarda lastiklere yapıştığı için otomobilin stabilitesini bozuyor. Şu anlamda anlatmak isterim sağ taraftaki lastikleriniz çok fazla zift yapışmasına maruz kalırken sol taraftakiler az ziftli veya ziftsiz bir yüzeye temas ederse hareket halinde ilk virajda hızınız orantılı otomobilinize spin yaşatabilir. Üstelik şu yanlışta bizde var. Erimiş asfaltın üzerine mıcır atıyorlar. Bu nedenle aracınız birde tutunamayan bilyelerin üzerinde gidiyor. Çok ölümcül kazalara neden oluyor. Bu tip bir erimiş asfalt şıpırtısı da özellikle de virajlarda daha yavaşlatılan bir sürüş tercih etmeniz gereklidir.

Şimdi en önemli kısıma geldik ileri sürüş teknikleri aslında çok fazla bilgi kaynağına sahip bir konu daha önce basında bu kadar geniş yer veremedik. Artık bu eksikliği buradan sizlerle paylaşacağız.